■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Acai Üzümü ve Faydaları

Yazının Tam Başlığı: Acai Üzümü ve Faydaları
Acai Üzümü ve Faydaları

Acai Üzümü ve Faydaları

Acai üzümü diğer bir adı ile acai berry olarak bilinir. Acai üzümünün yetiştiği yer Güney Amerika’nın yağmur ormanlarında amazonlardır. Oldukça fazla antioksidan içermektedir. Yetiştirildiği bölgede bulunan ve o bölgeye özgü olan palmiye ağaçlarından üretilmektedir. Yetiştirildiği bölgede acai üzümü meyve suyu olarak da fazlaca tüketilmektedir. Renk olarak mor bir renge sahiptir. Ülkemizde bu yönü ile yaban mersinine ve üzümlere benzetilmektedir. Yuvarlak ve küçük bir yapıdadır. Enerji veren bir bitki olduğu için bu meyveyi tüketen insanlar oldukça fazla enerji sahibi olmaktadır. Yeme şekli olarak toplandıktan hemen sonra yenmemelidir. Direk yemek sakıncalı olabilir. Bundan dolayı özünün çıkartılması ve daha sonra yenilmesi uzmanlar tarafından önerilmiştir. Çok çeşitli besin değerlerine sahip olmak istiyorsanız acai üzümü besin değeri açısından çok zengindir.

Saf Acai Üzümünün Kalorisi
Acai meyvesinin 70-80 kalorisi 100 grama tekabül etmektedir. Sağlık için çok faydalı olan bir besindir.

Acai Üzümünün Besin Değeri

Acai üzümünün besin değerleri şu şekilde sıralanabilir; E vitamini, A vitamini, Omega 3, Omega 9, B vitamini, C vitamini, Omega 6, demir, kalsiyum, fosfor, potasyum açısından oldukça zengindir. Acai üzümü lif bakımından da çok zengin bir meyvedir. Bu zenginliği bakımından tüketilmesi uzmanlar tarafından çok önerilen bir meyvedir. Besin değerinin yüksek olması nedeniyle vücudun ihtiyacı olan besin değerlerinin büyük bir kısmını içerisinde bulundurmaktadır.

Acai Üzümü İle Zayıflamak

Ülkemizde yetişmeyen bir meyve türüdür. Bu nedenden dolayı insanlar rahat bulamadıkları için fazla tüketilen meyveler arasında değildir. Tüketimi fazlalaştırmak adına bazı ülkelerde kapsül olarak dağıtılmaktadır. Yüksek oranda lif içeren meyve olduğu için kilo vermek isteyenler için yardımcı olabilecek bir meyvedir. Zayıflamak isteniyorsa kapsül her gün tüketilmelidir. Meyve suyu olarak tüketildiği zaman ise günde 2 litreye yakın tüketilmesi gerekmektedir.

Acai Üzümü Zayıflatır Mı?

Yapılan anketler sonucunda acai üzümünü ile zayıflama açısından olumlu sonuçlar ortaya çıkardığı
gözlenmektedir. Ülkemizde zayıflamak adına çeşitli yiyecekler, içecekler, sebzeler, tabletler ve kapsüller kullanılmaktadır. Hatta ilaç bile kullanıldığı görülmüştür. Acai üzümü de bunların arasında yer almaktadır.

Ülkemizde meyve çeşidi çok fazla yetişmektedir. Ancak acai üzümü bilen insan sayısı azdır. Bu yüzden çok insan acai üzümünü tüketmemektedir. Bilinmediği için zayıflamak için başka meyveler tercih edilmektedir. Acai meyvesi meyve olarak tüketildiği gibi bunun yanı sıra acai çayı olarak da tüketilir.

Acai Meyvesi Nasıl Kullanılır?

Acai meyvesini aç karna kullanmak gerekmektedir. Kilo verme sürecini bu şekilde hızlandırmış olursunuz. Gün içerisinde sadece bir kapsül tüketilmelidir. Fazlası zararlıdır. Fazla kullanıldığı takdirde zayıflamak için başka hasarlara yol açmış olursunuz. Gerekli ve yeterli miktarda tüketildiği zaman hem vücudun istediği miktarda besin değerlerini kazanmış olur ve kilo vermeye başlamış olursunuz.

Acai Üzümünün Faydaları

İçerisinde fazla ve çeşit çeşit besin değeri bulunduğu için faydası çok fazladır. Bol miktarda içerisinde antioksidan vücudun yapılarına ve DNA’ ya zarar veren maddelerin olumsuz etkilenmesini aza indireceği için yararlıdır. Kanser hastalığı günümüzde artmaktadır. Kanser hastalığı tedavisi için de acai üzümü iyi gelmektedir. Kanser hastalıklarının dışında kalp hastalıklarının oluşmasının azalmasında da yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sağlık üzerinde olumlu etkilerin oluştuğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kanda oluşan pıhtılarında engellenmesine yardımcı olmaktadır. Meydana gelebilecek kılcal hasarlarda korumak için etkisinin fazla olduğu ortaya çıkmıştır. Çay ve yağ olarak da kullanılmaktadır. İshal ve sarılık hastalıklarına da iyi gelmekte olan bir meyvedir.

Acai Üzümünün Yan Etkileri

Yapılan klinik çalışmalar sonucunda yan etkisinin olmadığı saptanmıştır. Avrupa’da çok sayıda acai üzümü kullanan insanlardan bu kullanım sonucunda yan etki şikayeti alınmamıştır. Lösemili hücrelerin %86’sının yok olduğu gözlemlenmiştir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, acai üzümü, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Acai Üzümü ve Faydaları - -


sitemap -- sitemap

banner