Alkali Su Nasıl Yapılır?

Su, sağlıklı su, suyun önemi

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su nedir? Evde alkali su nasıl yapılır? Alkali su nedir ve neden önemlidir? Önce bu konuda bilgi almak isteyenler, sitemizde bu konuda yeterli bilgi bulabilir. Bu amaçla, sitenin arama kutusuna “alkali” yazıp, bir site içi arama yapabilirsiniz.

İnsan vücudunun büyük bir bölümü su olduğundan, içtiğimiz suyun alkali olması, sağlıklı olmak ve hastalıklardan korunmak açısından çok önemlidir. Suyun pH değerini ölçmeye yarayan cihazlar, suyu alkali yapan cihazlar vardır. Ama evde alkali su yapmanın en kolay yöntemini konuşacağız.

Şimdi gelelim, evde alkali su elde etme yoluna…

Piyasada, evdeki içme suyunu alkali yapmaya yarayan damlalar satılıyor. İsterseniz bunlardan satın alıp, içme suyunuza bundan damlatarak, evde alkali su elde edebilirsiniz.

Bu damlalar, ne yazık ki piyasada ancak “zayıflamaya” yaradığı söylenerek müşteri bulabiliyor. Oysa alkali su, sadece zayıflamak için değil, hastalıklardan korunmak ve sağlıklı olmak için gereklidir.

Sağlık için, içilecek suyun alkali olması, yani pH değerinin 7 ile 10 arasında olması gerekir. Suyun pH değeri ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.

Peki, normal suyun pH değerini yükseltmek, yani alkali hale getirmek, bu damlalar dışında, daha kolay nasıl olur?

Evde alkali su yapmak için en kolay yöntem, suya karbonat eklemektir. Karbonat ile evde alkali yapma tarifi, ne kadar suya ne kadar karbonat ekleneceği hakkında bilgiler için, aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Cevap-Tv kanalı tarafından sunulan aşağıdaki videoda, Diyetisyen Emine Şahin, içilecek suyu alkali hale getirmek için, basit bir alkali su tarifi veriyor.

Alkali Su Nasıl Yapılır? – Video:

.

Alkali Su

Alkali Su Nasıl Yapılır? İle İlgili Aramalar

alkali su, Alkali su Nedir, alkali su nasıl yapılır, alkali su faydaları, alkali su yararları, alkali su diyeti, alkali suyla diyet, doğal çözüm …
—————

.
İlgili Yazılar: