■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Aşırı Yeme Arzusu Nasıl Bastırılır?

Yazının Tam Başlığı: Aşırı Yeme Arzusu Nasıl Bastırılır?
Aşırı iştah, fazla yeme arzusu

Aşırı Yeme Arzusu

Sürekli bir şeyler yeme isteği duyuyorsunuz. Neşeliyken, sinirliyken, bir şeye kafanızı taktığınızda hep bunlardan uzaklaşmak için atıştırma ihtiyacı duyuyorsunuz. Artık bunun önüne geçmek kontrolü ele almak ve fazla yemeden dolayı aldığınız fazla kilolardan kurtulmak istiyorsunuz. Ama bu aşamada ne yapacağınızı, kendinizi nasıl frenleyeceğinizi bilmiyorsunuz.

Sürekli yeme arzunuzu bir türlü bastıramadığınız için kilo alımının önüne geçemiyorsanız, işte tam sizin bu sorununuzu çözmenizi sağlayacak ihtiyacınız olan önerilerimiz:

Sağlıklı yaşamak için, sağlıklı beslenmenin de önemli olduğunu anlatmak çok anlamsız diye düşünüyoruz. Sağlıklı beslenme, düzenli spor, düzenli bir yaşam… Bu dönemde psikolojik durumunuz da oldukça önemli tabii. Daha fazla yememek için kendinizi nasıl engelleyebileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Televizyon karşısında oturuyorsunuz ve canınız yine bir şeyler yemek istiyor. Bu durumda yememeye çalışmak, kendinizi zorlamak doğru değil. Tabi ki bir şeyler yemelisiniz. Ama yediklerinizin düşük kalorili yiyecekler olmasına dikkat etmelisiniz. Sizi oyalayacak, kalorisi düşük, hafif bir şeyler atıştırmanızın hiç bir sakıncası yok.

Günlük hayatta sevdiğiniz şeyleri tüketmeye devam edin:

Özellikle yemekten keyif aldığınız besinleri, diyet yapıyorum diye hayatınızdan çıkarmayın. Bu sizi mutsuz eder. Bunun yerine, porsiyonlarını küçük tutarak gün içinde sevdiğiniz yiyecekleri tüketmeye devam ederseniz, hem porsiyonu küçük tuttuğunuz için fazla kilo almaz, hem de psikolojik olarak sevdiğiniz yiyecekleri tüketebildiğiniz için kendinizi mutlu hisseder ve rahatlarsınız.

Meyve ve sebzeyi gün içinde bol miktarda tüketin:

Özellikle lif ve vitamin açısından zengin olan meyve ve sebzeleri hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Lifli gıdalar sindirim sisteminizin düzenli ve hızlı çalışmasını sağlayacak. Metabolizmanız hızlanınca da kilo fazlalarınızdan daha kolay kurtulacaksınız.

Porsiyonlarınızı küçültün:

Ne yerseniz yiyin ama, porsiyonlarınızı mutlaka küçük tutun ve o küçük porsiyonu da yavaş yavaş uzun süre çiğneyerek tüketin ki, gözünüz ve beyniniz doyduğunuzu algılasın. Bunu yapmayı başarır ve tüm yemeklerinizde porsiyonlarınızı küçük tutabilirseniz, sevdiğiniz kalorisi yüksek yiyecekleri de hayatınızdan tamamen çıkarmanıza gerek kalmaz. Yalnızca porsiyonlarınızı küçültün.

Aldığınız fazla kalorileri bol sıvı tüketerek sıfırlayabilirsiniz:

Sıvı tüketimini arttırın derken burada kastedilen kola ve gazoz gibi kalorisi yüksek, fakat besin değeri düşük içecekler değil tabiki. Bu tür gazlı içeceklerden kaçınmalısınız. Alkol kullanma alışkanlığınız var ve bundan vazgeçemiyorsanız, kesinlikle iki kadehi aşmamalısınız.

Bu arada alkolün yanında bir şeyler atıştırmamaya özen göstermelisiniz. Bol sıvı tüketiminde tercihiniz, özellikle en ideal içecek olan su olmalıdır. Bunun yanı sıra soda, doğal meyve suları ve maden suyu da tüketebilirsiniz.

Düzenli egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin:

Bunun için başka kişilerin yaptığı ağır sporları yapmak zorunda değilsiniz Yaşınıza uygun olan ve ilgi duyduğunuz, zevkle yapabileceğiniz herhangi bir spora mutlaka zaman ayırın ve bu sporu aksatmadan düzenli olarak yapın.

Suçluluk duygusundan kurtulun:

Yediklerinizin ölçüsünü kaçırdıysanız bunu kendinize dert edip, pişmanlık duymayın ve kontrollü olmaya kaldığınız yerden devam edin. Kendinizi suçlu hissedip, suçluluk duygusundan kurtulamazsanız ve zaten olmuyor deyip ipin ucunu bırakırsanız kendinize zarar vermiş olursunuz. Yapılan bir araştırmaya göre, diyetini bozduğu için yediklerinden suçluluk duyan birçok kişi, bu suçluluk duygusuyla daha fazla kilo almaya yönelik besin tercihlerinde bulunuyor. Aman dikkat! Suçluluk duygusundan kurtulun.

Aşırı Yeme Arzusu Nasıl Bastırılır? ile İlgili Aramalar

aşırı yeme hastalığı nedir, diyet yapamıyorum, fazla yeme isteği, aşırı iştah, iştah azaltmak, bir türlü doymuyorum, yemek tutkusu, yemek yeme çılgınlığı …

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, sürekli yemek yeme isteği nasıl giderilir, yemek yeme isteği nasıl bastırılır, sürekli yeme isteği nasıl bastırılır, yeme isteği nasıl bastırılır, yemek yeme isteği nasıl giderilir, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Aşırı Yeme Arzusu Nasıl Bastırılır? - -


sitemap -- sitemap

banner