Dil Yaması – Zayıflamada En Çılgın Yöntem

Dil Yaması, zayıflamada en çılgın yöntem

Dil Yaması Nedir?

Dil yaması, katı gıda tüketimini imkansız hale getiren, dil üzerine yerleştirilen plastik bir yamadır.

Plastik cerrahi uzmanı Nikolas Chugay’ın Latin Amerika ülkelerinde gördükten sonra ABD’de uygulamaya başladığı yeni zayıflama yöntemi olan dil yaması yöntemi katı gıda tüketimini imkansız hale getirdiği için, ABD’de tartışmalara neden oldu.

Fıtık ameliyatlarında yama olarak kullanılan malzemeye benzeyen plastik bir yamanın plastik cerrahi uzmanı tarafından dil üzerine yerleştirilmesi şeklinde uygulanan dil yaması yöntemi, tıp çevrelerinde “barbarca” olarak nitelendirilirken, kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyen ve bunu bir türlü diğer yöntemlerle başaramayan kadınlar arasında hızla yayılıyor ve tercih ediliyor.

Cerrahi bir operasyonla dil üzerine dikilen plastik bir dil yaması sayesinde katı gıda tüketmek isteyen kişilerin bunu başaramadıklarını, bu dil yamasının katı gıda tüketimini çok acı verici bir hale getirdiğini belirten Plastik cerrahi uzmanı Nikolas Chugay, bu yöntemle hastalarının hızla kilo vermesine yardımcı olduğunu ileri sürüyor. Nikolas Chugay, bu dil yaması yöntemi cerrahi girişimin 10 dakika sürdüğünü ve 2 bin Amerikan dolarına mal olduğunu belirtiyor.

Dil yamasını kullanma süresi bir ay

Nikolas Chugay, yöntemi ilk kez 4 yıl önce denediğini ve bugüne kadar 81 kadının dillerine yama diktiğini söylüyor. Chugay, dil yaması diktiği kadınların yalnızca tanesiz çorbalar, protein karışımları ve meyve suları gibi sıvı gıda maddeleriyle beslenebildiklerini, bu sayede müşterilerinin bir ay içinde ortalama 10 kilo verdiklerini söylüyor.

Nikolas Chugay, kendisi gibi doktor olan oğluyla birlikte bu yöntemi uyguladıklarını ve uyguladıkları yöntemin hasta için hiç bir riski olmadığını belirtiyor. Ayrıca; bugüne kadar dil yaması uyguladıkları müşterilerden yamayı yutan bir hastaya da rastlamadıklarını söylüyor.

Nikolas Chugay’ın uyguladığı dil yaması yöntemi, Amerikan plastik cerrahi çevrelerinde büyük eleştirilerle karşılandı.

Amerika Kozmetik Cerrahi Derneği, Nikolas Chugay ve oğlunun bu konuda yazdığı araştırmayı yayımlamayı reddediyor. Kilo kaybı alanında uzmanlaşan bazı doktorlar da bu yöntemi “barbarca” olarak nitelendiriyor.

Diyetisyen doktorlar, dil yaması ya da daha başka zorlayıcı yöntemlerle hızla kilo kaybeden kişilerin büyük çoğunluğunun, aynı hızla ve çok daha fazla kilo aldıkları uyarısında da bulunuyor.

—————————————-
Kaynak: yedirenkhaber.com

Dil Yaması – Zayıflamada En Çılgın Yöntem ile ilgili aramalar

dil yaması, dil yaması nedir, zayıflama yöntemleri, ilginç zayıflama yöntemleri, diyet, hızlı zayıflama, bir ayda zayıflamak …

.
İlgili Yazılar: