Hızlı Kilo Kaybı, Kadınlarda Tüylenme Yapabilir

Şişman, şişmanlık, obezite, zayıflamak, kilo verememe, diyet

Hızlı Kilo Kaybı, Kadınlarda Tüylenme Yapabilir

“HIZLI KİLO KAYBI KADINLARDA TÜYLENMEYE NEDEN OLABİLİR”
Diyetisyenler, kadınlarda hızlı kilo kaybının; adet düzensizliklerine ve tüylenmeye neden olabileceği uyarısında bulunan Şeker, hızla kilo vermek için yapılan ağır diyetlerin, ‘açlık kürleri’, ‘şok diyetleri’ gibi yöntemlerin, kandaki elektrolit dengesini, sodyum/potasyum ayarını bozduğu gibi metabolik süreçleri de altüst ettiği uyarısında bulundu.

Diyet uzmanları, vücudun, ağır kalori kısıtlanmalarını kendine yapılan bir saldırı gibi algıladığı ve bir kıtlık işareti olarak yorumladığını, bazen metabolik hızın durma noktasına kadar düşebileceğini, sonuçta da bu dayanılması güç programlar sona erdiğinde verilen kiloların fazlasıyla geri alındığını belirtiyor.

Uzmanlar, bu tür hızlı kilo verme programlarında yağ yerine kasları yakma ihtimalinin artacağını, yağlarla birlikte kişinin bazen daha da fazla miktarda kas kaybedebileceğini, kas kaybının da metabolizmanın yavaşlaması, enerji düzeyinizin azalması, yani yaktığınız kalorilerin düşmesi anlamına geleceğini, bu durumda kişinin diyeti bıraktığında eskisinden az da yese daha hızlı kilo alacağını dile getiriyorlar.

Ciddi bir kilo sorununuz veya obeziteniz varsa, kilo vermek sağlığınız için olumlu bir karardır. Hafif ve orta düzeydeki kilo problemlerinin çözümünde daha ılımlı bir süreç izlenebilir. Bazı durumlarda kilo sorunu kozmetik olarak değerlendiriliyorsa kilo vermek bedeninize değilse bile ruhunuza iyi gelebilir. Ama her koşulda kilo vermek sağlığa faydalıdır diye düşünmemelisiniz.

Eğer ciddi bir kilo probleminiz yoksa ve yağların biriktiği yerler sağlık tehdidi oluşturacak yerler değilse, vücut ağırlığınızın azıcık artması canınızı sıkmamalıdır. Aslolan sağlıklı yaşamak için gereken yaşam tarzı değişikliklerini hayata geçirmek, sağlıklı kilo vermek ve verilen kiloyu korumaktır.

Hızlı Kilo Kaybı, Kadınlarda Tüylenme Yapabilir İle İlgili Aramalar

Hızlı Kilo Kaybı, hızlı zayıflamak, hızlı kilo kaybı, kadınlarda tüylenme, kilolardan kurtulmak, hızlı diyet, hızlı rejim yapmak, sağlıklı kilo vermek, hızla zayıflama, hastalıklar, tedavi, …
————

.