Hızlı Kilo Verme Diyetleri Çok Tehlikeli

Şişman, şişmanlık, obezite, zayıflamak, kilo vermek, diyet

Hızlı Kilo Verme Diyetleri Çok Tehlikeli

“SAĞLIĞINIZI BOZMADAN 8-10 KİLO VEREMEZSİNİZ”
Zayıflama noktasında hangi yöntem uygulanırsa uygulansın, 2-4 haftada kişinin sağlığını bozmadan 8-10 kilo verebilmesi mümkün değil. Böyle bir incelme ve zayıflama hızına sağlığınız ayak uyduramaz. Sağlığınız bozulacağı için böyle bir şey mümkün olsa bile sonucu siz zaten göremezsiniz.

Kilo fazlalığının geri planında; genetik, yaş, cinsiyet, ırksal kökenler, yetersiz fiziksel aktivite, yanlış beslenme alışkanlıkları, metabolik hastalıklar, ilaçlar, eğitim eksikliği, menopoz/andropoz, uyku sorunları, ruhsal problemler gibi birçok neden yatıyor. Temel hedef hayat tarzındaki değişiklikler, çevre ve çevresel şartlardaki değişiklikler ile birlikte davranışlarımızdaki değişikliklerdir.

İşte bu nedenle herkes için ortak bir kilo çözümü ararsanız yanılırsınız. Kişiler özellikle kilo hikâyesini çok iyi anlatmalı, samimi olmalı, hiçbir şeyi gizlememeli, saklamamalı. Yalnızca kilo kaybına değil, düştüğünüz kiloyu korumaya ve yeniden kilo almamaya odaklanmak da gerekli. Yani kısaca ilgili kişi ve bilgili doktor birlikte geçici değil, kalıcı çözümler aramalı.

Hızlı kilo vermenin neden tehlikeli olduğuna gelirsek, hızlı kilo verenlerde safra kesesinde taş oluşması, kanda ürik asit düzeyinin artması, LDL kolesterolün yükselip HDL kolesterolün azalması, saç dökülmesi, kansızlık, uyku bozuklukları, hormonal dengesizlik, cinsel isteksizlik, kanda elektrolit dengesizlikleri ve daha birçok sorunun oluşması gibi sağlık sorunları ile karşılaşılıyor.

Hızlı Kilo Verme Diyetleri Çok Tehlikeli İle İlgili Aramalar

Hızlı Kilo Vermek, hızlı zayıflamak, hızlı kilo kaybı, kilolardan kurtulmak, hızlı diyet, hızlı rejim yapmak, sağlıklı kilo vermek, hızla zayıflama, hastalıklar, tedavi …
————–
Hızlı Kilo Verme Diyetleri Çok Tehlikeli sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşınız.

.