Hızlı Kilo Verme Tüyoları

Zayıflama diyet fitness, kilo vermek

Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo verme çabasında olan herkesin, bazı küçük püf noktalarına dikkat etmesi gerekir. Zayıflama çabalarının boşa gitmemesi için, bu çabalara destek olacak küçük bazı ek önlemler hakkındaki bu tüyolar, çok işinize yarayacak.

Zayıflamak için uyguladığınız kişisel yönteminiz her ne ise onu uygularken, burada belirtilen küçük tüyolardan size uygun olanları da yapmanız, hızlı kilo verme çalışmanıza destek olacaktır.
.

Hızlı Kilo Verme Tüyoları

Diyet yaparken aşırı açlık fayda yerine zarar getirebilir. “Kurt gibi acıktım” veya “bir fili bile yiyebilirim” şeklinde ifade edilen bu aşırı açlık durumuna düşmemek için, akşamüstü saat 3 ile 4 arasında, diyetinize uygun gıdalardan seçilmiş küçük bir aperatif yiyin.

Tam açlık, hızlı kilo verme amacınıza aykırıdır, çünkü iştahınızı ve yeme arzunuzu kamçılayacağı için ters etki yapacaktır. Bu nedenle akşamüstü bir elma ve birkaç tane badem yiyebilirsiniz. Veya küçük bir parça peynir ile birkaç tane hafif bisküvi tüketmek de aynı işi görebilir.

Hızlı kilo verme çabanızı bir işkence olmaktan çıkaracak olan bu küçük atıştırma için, bu besinlerin seçimini, diyetinize uygun olarak kendiniz yapabilirsiniz. Önemli olan, metabolizma dengesinin aşırı açlık yüzünden bozulmasını önlemektir. Kan şekerinizi tehlikeli durumlara getirmekten sakınmak da önemlidir. Bu nedenle, bu akşamüstü atıştırmalıklarını ihmal etmeyin.

Zayıflama çalışmalarınıza destek olacak ufak ve kolay egzersizler ile hızlı kilo verme hedefinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Örneğin şu kolay egzersiz, hızlı kilo verme çalışmalarınıza önemli bir etki yapabilir:

Gün içinde 5 dakika kadar bir boşluğunuz olduğunda, yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınız dizlerden kırılmış olarak, kollarınızı başınızın arkasına doğru yukarı uzatıp yere bırakın. Sonra ellerinizi üstten getirip, dizlerinize dokunun. Ellerinizi tekrar eski yerine, başınızın üst kısmına götürün. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. Bunu günün değişik zamanlarında birkaç kez yapın.

hızlı kilo verme Zayıflama diyet fitness, kilo vermek

Hızlı kilo verme amacıyla gün içinde her an, her yerde yapabileceğiniz önemli bir egzersiz de gülmektir. Gülmek, düşündüğünüzden daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Hızlı kilo verme programınızın sürekli egzersizi olarak yapabileceğiniz gülme hareketi, özellikle göbek yağlarının yakılmasında çok etkili olacaktır.

Sofraya oturup yemek yeme işini asla aceleye getirmeyin, buna belirli bir zaman ayırın. Hızlı kilo verme hedefiniz için asla unutmamanız gereken bu nokta, bütün diyetler sırasında uygulanmalıdır. Yemeği ağzınıza küçük lokmalar halinde götürün ve o küçük lokmayı uzun uzun, iyice çiğneyin. Çiğneme işlemi sindirimin ilk aşamasıdır ve bu aşamada gerektiği gibi çiğnenmiş gıdalar gaz ve şişkinlik yapmaz.

Ayrıca, yemeği yavaş yeme dışında, bir-iki dakikada bir mola vererek de sofra süresini uzatabilirsiniz. Bunda amaç, alınan gıdaların beyne tokluk sinyali göndermesi için zaman tanımaktır. Bu sinyalin gitmesine fırsat vermeden hızla yiyeceğiniz yemeklerle, “doydum” duygusu, aslında siz doyduktan çok sonra yerine ulaştığı için, gereksizce fazla yemiş olursunuz.

Tuz vücudun ihtiyacıdır. Bütün diyetlerinize rağmen belirli miktarda tuz almak zorundasınız. İşte bu tuzun, deniz tuzu olmasına dikkat ederseniz, vücudunuzun tuz yüzünden su tutmasının önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca, deniz tuzu kullanarak, hızlı kilo verme amacıyla yaptığınız diyet ve egzersizlerin yapacağı yağ yakma işlemini desteklemiş olursunuz.

Hızlı kilo verme amacıyla, gün içinde yiyeceğiniz yemeklerde dikkat edeceğiniz önemli bir nokta da, her öğünde tam tahıllı gıdaların bulunmasıdır. Tahıllı lifli besinler sindirimi kolaylaştıracak ve vücudunuz rahat olacaktır.

Hızlı kilo verme amacıyla yapılabilecek yanlış uygulamalar sağlığınızı bozabilir

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, hızlı kilo vermek için tüyolar, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: