Hızlı Kilo Vermek Sağlığı Bozuyor

Şişman, şişmanlık, obezite, zayıflamak, kilo vermek, diyet

Hızlı Kilo Vermek Sağlığı Bozuyor

Fazla kilodan kurtulma kişinin bedenini olduğu gibi ruhunu da hafifletiyor, ama 3-5 kiloyu geçen hızlı kilo kaybı da ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor.

Kilo sorunu yaygın bir sorun olarak öne çıkıyor, kilo kaybı sağlık açısından çok önemli ve özellikle kaybedilecek miktarın, mevcut ağırlığının yüzde 5’ini geçmesi halinde konu daha da ciddi bir boyuta ulaşabiliyor. Kısa sürede 3-5 kiloyu geçen bir kilo kaybı, aynı zamanda sağlığa yapılan bir müdahale ve bu nedenle de mutlaka uzman bir doktor gözetiminde olması gerekir.

Kişinin fazla kilolarından kurtulması yalnız bedenini değil, ruhunu da hafifleteceği için, kurtulmak istenen yağ miktarı 3-5 kiloyu geçmiyorsa sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmuyor, ancak ciddi miktarda kilo kaybına ihtiyaç duyuluyorsa bunun iyi düşünülmesi ve doğrudan bir doktorla görüşülmesi gerekiyor.

Obezite sınırında ya da obez biriyseniz, herhangi bir hastalığınız özellikle de şekeriniz, tansiyonunuz, kanser hikâyeniz, kolesterol probleminiz varsa zayıflama yolculuğunuza yanınızda doğrudan bir diyet uzmanı olmadan başlamayı sakın düşünmeyin, çünkü hem sağlığınız bozulabilir, hem de verdiğiniz kiloları kısa bir süre sonra ve muhtemelen de fazlasıyla geri alırsınız.

Yapacağınız her hata size daha fazla kilo, daha kötü beslenme şartları, daha ciddi sağlık sorunları, yorgunluk, halsizlik, üzüntü ve ümitsizlik olarak geri dönecektir.

Hızlı Kilo Vermek Sağlığı Bozuyor İle İlgili Aramalar

Hızlı Kilo Vermek, hızlı zayıflamak, hızlı kilo kaybı, kilolardan kurtulmak, hızlı diyet, hızlı rejim yapmak, sağlıklı kilo vermek, hızla zayıflama, hastalıklar, tedavi …
—————–

.