■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

İştah Hakkında Güzel Bir Araştırma

Yazının Tam Başlığı: İştah Hakkında Güzel Bir Araştırma
Baş ağrısı ve migren yapan yiyecekler

İştah Hakkında Güzel Bir Araştırma

Çok yediğini “düşünmenin” iştahı azaltabileceği belirlendi.

Gerçekte yediğinden daha çok yediğini sanmak, yeme isteği ve acıkma üzerinde etkili oluyor. Bu bulguyu ortaya çıkaran deneysel bir araştırma, İngiltere’de yapıldı.

İngiltere’de Bristol Üniversitesi’nde görevli Jeffrey Brunstorm ve ekibi, öğle yemeğinde 100 gönüllüden bir bölümüne 300 mililitre, diğer bir bölümüne de 500 mililitre çorba ikram etti.

Araştırmacılar, daha önceden yaptıkları özel bir hazırlıkla, yemek sırasında “hileli bir doldurma ve boşaltma” sistemi kullanarak, fark ettirmeden deneklerin kâsesindeki çorbanın miktarını değiştirdi.

500 mililitre çorba içtiğini sananlar aslında 300 mililitre çorba içerken; kâsenin 300 mililitre olduğunu düşünenler ise aslında 500 mililitre çorba içtiler.

Yemekten 2 saat sonra, yeniden acıkma durumu incelendiğinde; 500 mililitre çorba içtiğini sanıp, aslında 300 ml çorba içenlerin, diğerlerinden daha az acıktığı görüldü.

300 ml çorba içtiğini sandığı halde aslında 500 ml çorba içmiş olanlar ise daha çok acıkmışlardı.

Bilimadamları, bu sonuçların açlığın denetiminde idrakin rolünü gösterdiğini vurguladı. Bu araştırmanın, obeziteyle mücadeleye ışık tutabileceği belirtildi.

.

İştah hakkındaki yazıyla ilgili aramalar:

iştah nedir, iştah gerçek acıkma mıdır, iştah nasıl azaltılır, iştahı azaltmak sağlıklı mı, iştah azaltmadan zayıflamak, aşırı iştah nasıl önlenir


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

İştah Hakkında Güzel Bir Araştırma - -


sitemap -- sitemap

banner