■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Kan Grubuna Göre Diyet

Yazının Tam Başlığı: Kan Grubuna Göre Diyet
Kan grubuna göre diyet

Kan Grubuna Göre Diyet

Gün içerisinde aldığınız besinler, sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Dengeli ve düzenli beslenerek daha sağlıklı bir hayat sürdürebilir ve gün içerisinde kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Kan grubu, beslenme alışkanlıklarında büyük rol oynamaktadır. Fakat birçok insan kan grubunun beslenme üzerindeki etkilerini bilmediğinden yanlış beslenmektedir. Bu durum sizin ideal kilonuzun altında veya üzerinde olmanıza neden olabilir. Eğer uzun zamandır diyet yapıyor ama istediğiniz sonucu alamıyorsanız, kan grubuna göre diyet yapmayı deneyebilirsiniz.

Kan Grubuna Göre Beslenme Şekli Nasıl Olmalıdır?

Kan Grubuna Göre Diyet Her insan, farklı besin değerlerine ihtiyaç duymaktadır. İnternette bulduğunuz diyet listeleri başkalarında iyi sonuç verirken sizleri hüsrana uğratabilir. Bu tamamen sizin vücudunuzun ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Kan grubunuz beslenme konusunda size ipuçları vermektedir. Kan grubuna göre diyet listeleri uygulandığında birçok kişide olumlu sonuç alındığı saptanmıştır. Her kan grubu beslenme konusunda farklı özellikler göstermektedir. Her kan grubuna göre yararlı, nötr ve zararlı besinler bulunmaktadır. Nötr yiyecekler sadece damak zevki için tüketilen, yararı veya zararı bulunmayan besinlerdir. Yararlı grubunda yer alan besinler ise sizin için ideal beslenme şekli olarak tanımlanabilir. Kan grubunuza göre zararlı besinler listesinde yer alanlar ise sizi olumsuz etkilemektedir.

A Grubuna Göre Diyet

A grubu kana sahip olan insanlar, vejetaryen olmaya yatkındır. Sebze ağırlıklı diyet listeleri, kan grubu A olan kişilerde daha hızlı sonuç vermektedir. A kan grubuna göre diyet, balık ve tavuk etine ağırlık vererek, bol sebze, tahıllı ürün ve soya proteinleri tüketebilirsiniz. Diyet yaparken sütlü besinler, salam, sosis, pastırma türü gıdalar, kırmızı et, patates, domates ve lahana ve meyve olarak turunçgillerden uzak durmalısınız.

B Grubuna Göre Diyet

Sütlü besinler, B grubu kişilerinin en çok ilgi duyduğu besin grubuna girmektedir. B kan grubuna göre diyet yaparken kalamar, midye gibi kabuklu deniz ürünlerinden uzak durmalısınız. Kuzu ve tavşan etinden kaçınmalı bunların yerine dana ve hindi etini tercih edebilirsiniz. Diyet yaparken bol zeytinyağlı yeşil yapraklı sebze ve salata tüketerek daha hızlı kilo verebilirsiniz. Pirinç, tavuk eti, zeytin, mercimek, fındık, susam yağı, ay çiçek yağı B grubu kişileri için riskli ve uzak durmaları gereken gıdalardır.

AB Grubuna Göre Diyet

Kan grubuna göre diyet yapanlar, arasında AB kan grubu nadir rastlanmaktadır. İki kan grubunun karışımının oluştuğundan dolayı A ve B kan grubunda zararlı olan yiyecekler, bu kan grubu için de zararlıdır. AB kan grubuna sahip kişiler, yoğurt, deniz ürünleri, süt ürünleri, sebze, kuzu eti, hindi eti, tavşan eti, yumurta ve domates tüketebilirler. AB kan grubuna sahip kişiler için dana ve sığır etinin yağı vücutlarında depolanmaktadır. Bu nedenle uzak durmaları gerekenler listesinin başında yer almaktadır. Bunun yanı sıra hayvansal yağlar, sarımsak, sirke, biber, piliç ve tavuk eti de AB kan grubu için zararlı gıdalar listesinde yer almaktadır.

0 Kan Grubuna Göre Diyet

kan grubuna gore diyet 0 kan grubuna sahip olan insanlar et yemeklerini severler. Diyet yapmaya zor alışan bu kan grubu için kırmızı et, karaciğer, beyaz et ve balık ağırlıklı diyetler önerilmektedir. Yemeklerde iyotlu tuz kullanmayı tercih edebilir ve sebze olarak brokoli, ıspanak tüketebilirsiniz.

Diyet yapmakta ve beslenme düzenini değiştirmekte oldukça zorlanan 0 kan grubuna göre diyet yaparken ekmek en zararlı gıdaların başında gelmektedir. Buğdayın içerisinde yer alan gluten, 0 kan grubuna sahip kişilerin kilo vermesini zorlaştırmaktadır. Bunun yanı sıra süt ürünleri, sıvı yağlar, yumurta zararlı besinler grubunda bulunan besinlerdir.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Kan Grubuna Göre Diyet - -


sitemap -- sitemap

banner