Kiraz sapı çayı ile zayıflama

Kiraz sapı çayı

Kiraz sapı çayı, son yıllarda özellikle zayıflatıcı etkisi ile gündeme gelen ve bu etkisinden yararlanmak isteyenlerin çokça tükettiği çaylardan biridir.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’nun da birçok rahatsızlıkta kiraz sapı çayını önerdiği bilinmektedir. Ayrıca; Prof. Dr. Saraçoğlu romatizmal ağrılardan da kiraz sapı çayı ile kurtulmanın mümkün olduğunu konuk olduğu televizyon programlarında sık sık dile getirmektedir.

Kiraz sapı çayı, romatizmal ağrılardan kurtulmanın yanı sıra pek çok diğer rahatsızlığa iyi gelmesine rağmen, kullananların büyük bir çoğunluğunun bu özelliklerini bilmediği ve kiraz sapı çayı kullanırken ödem atma ve zayıflamayı amaçladıkları görülmektedir. Gerçekten de kiraz sapı çayı ile zayıflama mümkün mü? Düzenli olarak kullanarak zayıflayanların sayısı oldukça fazla görülüyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yöntemiyle kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır? aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Kiraz sapı çayının faydaları

 • Kiraz sapı çayı yüksek antioksidan deposuna sahip olduğu için, vücudun bağışıklık sistemini zayıflatan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Sakinleştirici etkisi vardır.
 • Susuzluğu giderir.
 • İdrar söktürücüdür.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir.
 • Vücudumuzun tuz ve mineral ihtiyacını giderecek organik maddeler açısından zengindir.
 • Kanı temizler.
 • Böbrek taşı oluşumunu geciktirir.
 • Böbreklerin temizlenmesini ve daha iyi çalışmasını sağlar.
 • Kolesterolün düşürülmesine yardımcıdır.
 • Karaciğer için faydalıdır.
 • Vücudumuzda biriken ödemin atılmasını kolaylaştırarak, kilo vermemize yardımcı olur.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Kiraz sapı çayı nasıl yapılır?

  Bu çayın yapımı oldukça kolaydır. Kiraz sapı çayı, bitki çayı üreten firmalar paketler halinde piyasaya sunmuştur. Bunları büyük marketlerden satın alabileceğiniz gibi, aktarlardan açık olarak gramla da alabilir ya da kendiniz kiraz sapı kurutabilirsiniz.

  Kiraz sapı çayı Kendi biriktirdiğiniz ve uygun koşullarda kuruttuğunuz gerçek kiraz çöpü ile demlediğiniz kiraz sapı çayı hem en etkili olan hem de en lezzetli çaydır. Çünkü başından sonuna kadar emeğinizin ürünüdür.

  Kiraz sapı çayı yapılış tarifleri:

  Kiraz sapının idrar arttırıcı, ödem ve toksin atıcı özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız mevsiminde kiraz saplarını çöpe atmak yerine kurutup saklayın. Verdiğimiz tariflerden birini uygulayarak bu kiraz saplarından kendinize çay yapın ve zayıflarken vücudunuzdan da zehirli toksik maddeleri atın!

  Kiraz sapı çayı tarifi – 1

  Kirazların saplarını direkt güneş ışığı almayacak şekilde kurutun. 1 litre suya 25-30 adet kiraz sapı atın ve kısık ateşte ağzı kapalı olacak şekilde 7 dakika kaynatın. Soğumasını beklemeden süzün ve ılıyınca içine birkaç damla limon damlatın. Hazırladığınız çayı bir cam şişeye doldurarak buzdolabında saklayın.

  Yemeklerden yarım saat önce veya 2 saat sonra 1 su bardağı için. 1 hafta uyguladıktan sonra 3 gün ara verip tekrar 1 hafta uygulayın ve kürü sonlandırın.

  Hazırladığınız bu çayı, buzdolabında 2-3 gün bekleyebilir. İstendiği takdirde kür, 3 ayda bir tekrarlanabilir.

  Kiraz sapı çayı tarifi – 2

  20-30 gram kurutulmuş mısır püskülü ile 15-20 adet kiraz sapını 1 litre suda 10 dakika kaynatın. Hazırladığınız çayı bir cam şişeye doldurarak buzdolabında saklayın.

  Yemeklerden yarım saat önce veya 2 saat sonra için. Günde 3 fincan çay yeterlidir. Bu çay, böbrekleri çalıştırarak idrar söktürücü etki gösterecektir.

  Kiraz sapı çayı tarifi – 3

  50 tane kiraz sapı
  50 gr rezene
  30 gr sinameki
  25 gr çörekotu
  15 gr mısır püskülü

  Bu malzemeleri 1 litre suda 10 dakika kaynatın. Soğumasını beklemeden süzün ve ılıyınca içine birkaç damla limon damlatın. Hazırladığınız çayı bir cam şişeye doldurarak buzdolabında saklayın.

  Yemeklerden yarım saat önce veya 2 saat sonra 1 su bardağı için. Bu çay, böbrekleri çalıştırarak idrar söktürücü etki gösterir ve zayıflamaya yardımcı olur.

  Kiraz sapı çayı tarifi – 4

  Büyükçe bir kahve kupasındaki kaynamış suya bir yemek kaşığı kurutulmuş kiraz sapı atın ve 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Hazırlamak işte bu kadar kolay.

  Kiraz sapı çayı ne kadar tüketilmelidir?

  Sabah kalkınca ve yemeklerden önce aç karnına günde 3 kere kiraz sapı çayı tüketilmesi zayıflamayı kolaylaştırıcı etki yapmaktadır. Etkili sonuç alınabilmesi için, kiraz sapı çayı kürünün en az 3 hafta boyunca uygulanması gereklidir. Üç haftanın sonunda vücudunuzdaki ödemin yok olduğunu, şişkinliklerinizin azaldığını ve kilo vermeye başladığınızı görebilirsiniz.

  Kiraz sapı çayı zayıflatır mı?

  Yararlı olduğu bilinen her bitkinin kişiler ve vücut metabolizmaları üzerindeki etkisi aynı değildir. Kiraz sapı çayı düzenli olarak (ama bu arada miktar olarak da aşırıya kaçmadan) kullanıldığında çoğu insanda kilo vermede etkili olduğu görülmektedir. Ödem sorunu yani vücutlarında su tutma soru olan pek çok kişi, kiraz sapı çayı tüketerek vücutlarındaki ödemin önemli bir kısmını ilk haftanın sonunda atmış ve 2 kilo kadar hafiflemişlerdir.

  Lütfen, sağlığınızı düşünüyorsanız; kiraz sapı çayı da dahil olmak üzere hiçbir bitki çayını gereğinden fazla tüketmeyiniz.

  NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, kiraz sapı, kiraz sapı ile zayıflayanların yorumları, kiraz sapı çayı kullanıcı yorumları, kiraz sapı zayıflama yorumları, kiraz sapı ile zayıflama, kiraz sapi kersentakken, kiraz sapı çayı nasıl yapılır, zayıflama.
  .
  İlgili Yazılar:

  5 yorum

  1. Ben bu kiraz sapı çayı ile 5 kilo verdim. Gerçekten işe yarıyo. Sabahları aç karnına içiyordum içine de 2 damla limon damlatıp içiyodum. Canım yemek yemek de istemiodu suda kaynatıp kapağını kapatıyodum demlensin diye zaten kırmızı bir su oluyo.

  2. Ben de çok yararlı olduğunu duymuştum daha önce ve kiraz saplarını hiç atmam biriktirip kuruturum ve kışın bitki çaylarının içine karıştırarak kullanırım. Öksürüğe iyi geliyor.

  3. Öncelikle bu faydalı yazınız için teşekkürler… Kiraz sapı çayı ödem atıyor diye biliyordum sadece. Yazınızı okuduktan sonra pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini öğrendim. Artık ben de kiraz saplarını biriktireceğim.

  4. Kiraz sapı çayının kilo verdirdiğini bilmiyodum ben onu aneannemin öğrettiği gibi kaynar suda 5 dakika bekletip aybaşı ağrılarım için içiyorum karnımın yumuşadığını şişkinliğin azaldığını ve adet ağrılarımın hafiflediğini söyleyebilirim. 3 4 yıldır her ay özel günlerimde içiyorum. Kiraz sapının pek çok yararı varmış meğer

  5. Ben kilolu biri değilim. Bu nedenle zayıflama ile ilgili yazıları aslında pek okumuyorum. ailecesağlik.com sitesindeki yazıları incelerden hadi şu yazıyı da okuyayım dedim. Kiraz sapı çayı pek çok rahatsızlığa iyi geliyormuş. Bilmiyordum. Stresi azaltıcı etkisi için özellikle sınav dönemlerimde kullanabilirim. Kiraz sapı çayı tadı nasıl oluyor acaba? deneyeceğim. Bundan sonra bitki çaylarını daha yakından takip etmeyi düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler

  Yorumlar kapatıldı.