■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı?

Yazının Tam Başlığı: Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı?

Genç oyuncu Pelin Öztekin, 153 kilodan 85 kiloya indi. Yeni görüntüsü herkesi şaşırttı. Biz de bu yazımızda Pelin Öztekin’in nasıl bir yöntemle zayıflamayı başardığını ve bu yöntemin ayrıntılarını ailece sağlık sitemizin okuyucularıyla paylaşıp, bilgilendirmek istedik. İyi okumalar…

“Zayıflarım dedim, zayıfladım, taam mı?” Pelin Öztekin

Pelin Öztekin Kilo Vermek İçin Ne Yaptı?

BKM Mutfak ekibinden çok kilolu ve sevimli halleriyle tanınan, ünlü oyuncu Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin ilk 6 ay içerisinde 153 kilodan 100 kiloya; ikinci altı ayda da 85 kiloya inerek herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Ekibin en kilolusu olması nedeniyle oldukça büyük sempati duyulan Pelin Öztekin, kilosunun artık sağlığını olumsuz etkilemesi sonucunda zor bir karar aldı ve tüp mide ameliyatı oldu.

Ortaokuldan sonra hızla kilo almaya başladığını ve 27 yaşına gelene kadar da kilolarıyla barışık olduğunu söyleyen tiyatro oyuncusu, babasındaki kalp ve annesindeki şeker hastalığının kendisine de geçmesinden korktuğu için kilo vermesi gerektiğini düşünmeye başlamış. Fazla kilolarından kurtulabilmek için pek çok diyet denemesine rağmen başarılı olamamış. Doktoru diyet denemelerinin başarısız olmasının nedeninin tiroit olduğunu ve tüp mide ameliyatı ile kilo verebileceğini söylediğinde, Pelin Öztekin, bu ameliyatı olmaya hemen karar veremediğini, 6 ay gibi bir süre düşündükten sonra tüp mide ameliyatı olmaya karar verdiğini söyledi.

Aşağıdaki videoda Pelin Öztekin nasıl kilo verdiğini anlatıyor.

Pelin Öztekin Nasıl Bir Ameliyat Geçirdi

Obeziteyle mücadelede en etkili yöntemin cerrahi yöntem olduğunu belirten uzmanlar, ameliyat sonrası yaşam tarzı değişikliğinin başarı oranını arttırdığını belirtiyorlar. Pelin Öztekin gibi yıllarca zayıflamak için birçok diyet deneyen ancak bu diyetlerden etkili sonuç alamayan, diyetle biraz zayıflamayı başarsa bile diyet sonrası tekrar kilo alan kişiler, artık tüp mide ameliyatı ile fazla kilolarından tekrar almamak üzere kurtulabiliyorlar. Hasta, tüp mide ameliyatı ile ayda 8- 10 kilo, yılda da yaklaşık 100 kilo verebiliyor. Pelin Öztekin tüp mide ameliyatı sonrası bir yılda 153 kilodan 85 kiloya indi. Yani 68 kilo verdi.

Tüp Mide Ameliyatı

Mideye balon, kelepçe gibi aletler takılmadan yapılan bir mide ameliyatı olan tüp mide ameliyatında 1,5 litre hacmindeki midenin %90’ı alınarak mide tüp şekline getiriliyor. Bu ameliyatta mide yemek borusuyla aynı hizaya getirilerek bağırsağa bağlanıyor. Ameliyat açık bir ameliyat değil. Karın bölgesine farklı yerlerden açılan 4-5 delikten müdahale yapılmakta ve kan kaybı olmadığı için risk en aza inmekte, ameliyat sonrası zorluklar da azalmakta.

Kapalı yöntemle yapılan tüp mide ameliyatı 2 saat sürüyor ve hasta 1 gün içinde taburcu ediliyor. Bu yöntem 18- 65 yaş arasında, en az 5 yıldır aşırı kilo problemi olan, ameliyat dışı yöntemleri uygulamasına karşın kilo verememiş kişilere uygulanabiliyor. Fakat ciddi kalp hastalarına, kan pıhtılaşması ve solunum problemi olanlara tüp mide ameliyatı uygulanamıyor.

Pelin Öztekin ABD’de 24- 28 bin dolara yapılan tüp mide ameliyatı, Türkiye’de çok daha ucuza 12 bin TL’ye mal oluyor ve bedelinin yarısını devlet karşılıyor.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Yapılması gerekenler

Tüp mide ameliyatından sonra özellikle yeme alışkanlıkları ve egzersiz gibi çeşitli yaşam tarzı değişikliklerinin yapılması zorunlu. Ameliyat sonrasında yenilene ve içilene çok fazla dikkat edilmesi gereken bir dönem geçiriliyor. İlk hafta sadece tanesiz etsuyu çorba, su, çay, meyve çayları tüketilebilir. Devamındaki haftada tüm çorbalarla beslenme sağlanabilir. Ameliyattan 15 gün sonra püre yenilmeye başlanarak tedavi süreci devam etmektedir. Ameliyat sonrası mide çok küçük olduğundan doyma hissi çok çabuk sağlanmakta ve bu şekilde hızlı kilo kaybetme meydana gelmektedir.

Aşırı kilo sorunu olanlar, sorununuzla yüzleşip, bu zorlu yolda genç oyuncumuz Pelin Öztekin gibi başarıya ulaşabilmek için en kısa zamanda konunun uzmanı bir doktora başvurmanızı öneriyoruz.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, pelin öztekin, pelin öztekin nasıl zayıfladı, pelin öztekin Zayıfladı, pelin öztyekin nasıl zayıfladı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı? - -


Bir Yorum

  1. Yasemin Batar

    23 Şubat 2015 at 19:52

    Pelin Öztekin gerçekten çok zayıflamış gözlerime inanamıyorum. Ben de bu tüp mide ameliyatı yöntemini bir süredir araştırıyorum. Artık zamanı geldi sanırım diyetler işime yaramıyor. Haber için tşk.

sitemap -- sitemap

banner