Soğan Kürü ile Zayıflama

Zayıflama ve Soğan Kürü İlişkisi

Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde hareketsiz bir yaşam, fastfood tarzı atıştırmalarla zamandan kazanarak öğün geçiştirme, beslenme alışkanlıkları ve doğal olmayan hormonlu gıdaların tüketimi kadın ve erkek çok sayıda kişinin aşırı kilo almasına yol açıyor. Birçok diyetisyen “dünyanın en büyük sorunu obezite” diyor ve bu konuda sürekli basına açıklamalarda bulunuyor. Soğan kürü de özellikle son günlerde Ahmet Maranki ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gibi şifalı bitkiler konusunda uzman olduklarını dile getiren kişilerin zayıflamada önerdikleri bir kür.

Çok sayıda insan da fazla kilolarından kurtulmak ve zayıflamak umuduyla diyetisyenlere başvuruyor ya da zayıflama konusunda her duyduğunu uygulamaya kalkıyor. Biz de bu kadar çok sayıda okuyucumuzun sorunu olan zayıflama konusunda vücuda herhangi bir kimyasal almadan, mide kelepçesi operasyonu gibi cerrahi bir işlem gerekmeden, doğal ve şifalı bitkilerle zayıflama konusunda uzman pek çok kişinin tavsiyelerini ve zayıflama kürü önerilerini daha önce videolu anlatımlarla sitemizde okuyucularımızla paylaştık. Soğan suyu, zayıflamaya etkisi, zayıflatır mı? Soğan kürü nasıl uygulanır? Soğan suyu neye yarar? gibi sorulara ve yazılara neredeyse hemen her ortamda gazetelerde, dergilerde, internette rastlamışsınızdır. Soğanın faydaları incelendiğinde soğan kürünün ve soğan suyu kürünün zayıflamada da etkili olabileceğini düşünmeniz gayet doğaldır.

Soğanın Faydaları Nelerdir?

Soğan oldukça yararlı bir şifalı bitkidir. Hemen hemen tüm yemeklerimizde ve salatalarımızda bolca kullandığımız soğan, lezzetinin yanında şifa dağıtan özelliği ile de bilinmektedir. Soğan bitkisi vücudumuz için gerekli olan birçok vitamin ve minerali bünyesinde bulundurmaktadır. Soğan, içeriğinde bulunan A, B, C vitaminleri, iyot, kükürt, fosfor ve benzeri maddelerin yardımıyla hastalıklara karşı doğal antibiyotik etkisi göstermektedir.

Soğan, şifalı bitkiler arasında soğuk algınlığına faydasının yanı sıra, soğan suyu kürü olarak kullanıldığında adet düzensizliği için çok etkili olduğu belirtilen bir şifalı bitki olarak da ön plana çıkmaktadır. Soğan bitkisinin yorgunluğu giderici, vücuda güç ve canlılık verici ve iştah açıcı özelliği vardır. Soğan şifalı bitkisi sinirleri yatıştırıcı, uykusuzluğu giderici, öksürüğü söktürücü, damar sertliğini önleyici etkisi ile de bilinir. Bir çok kanser hastalığına karşı vücudu koruduğu da bilinmektedir. Bağırsak kurtları için de soğan kürü kullanılabilir. Uzmanlar tarafından idrar söktürücü özelliği ile vücutta biriken su ve fazla üreyi dışarı atmaya yardımcı olduğu belirtilmiştir. Soğanın böbrek taşı konusunda iyi geldiği söylense de; soğan suyu, adaçayı, maydanoz kürü gibi karışımların idrar söktürücü özelliğinin böbrekleri yorduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Soğan üzerine son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar, soğanın mutlaka tüketilmesi gereken bir bitkisel mucize olduğu konusunda birleşmektedir. Soğan suyunun yağ yakıcı bitkisel enzimler taşıdığı da son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya çıkarılmıştır. Araştırmacılar soğanın içerdiği yağ yakıcılar nedeniyle iyi bir bitkisel zayıflama yiyeceği olduğunu ortaya koymuşlardır. Bu araştırmaların sonucu olarak üretilen ve son zamanlarda yaygın hale gelen soğan özlü zayıflama hapları da soğanın bölgesel incelme ve yağ yakıcı özelliklerinden faydalanma fırsatını sağlamaktadır.

Soğan kilo verdirir ve şişmanlığı önler. Soğan gibi soğan suyu da sağlık açısından çok faydalı bir bitkisel iksirdir. Soğanın suyunu bir mutfak robotunda sıkarak, bu şifalı sıvı ile, herhangi bir ilaç tedavisine gerek kalmadan da pekala zayıflama ve incelme süreci başarıyla uygulanabilmektedir.

Soğan Kürü Neye İyi Gelir?

Bitkisel ve evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir kür olan “soğan kürü” soğuk algınlığında doğal antibiyotik olarak kullanılmasının yanı sıra;
Damar sertliğini giderme,
Uykusuzluk ve yorgunluk giderme,
Öksürük söktürme,
İyi huylu prostat büyümesi,
Kıl Dönmesi,
Polikistik Over,
Hamile Kalma,
Adet düzensizliği,
Menopoz,
Üre,
Fazla kilolardan kurtulma
gibi pek çok hastalığa iyi gelir.

Soğan İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulabileceğinizi Biliyor musunuz?

Neredeyse tüm yaşamı boyunca aç kalarak, duyduğu tüm diyet yöntemlerini deneyerek, yine de zayıflamayı başaramayanlar, zayıflamak uğruna ameliyatları göze alanlar azımsanmayacak kadar çok sayıda ne yazık ki!

Siz de, “Zayıflamak için herşeyi yaptım, diyetisyene gittim. İlk diyetistenin verdiği program işe yaramadığı için, farklı farklı diyetisyenler denedim. Spor salonlarında spor yaptım, tevizyonda, internette, gazetelerde ve dergilerde “Mucize Diyet” diye lanse edilen duyduğum her yöntemi denedim. Ama yine de kilo veremedim. Üstelik bu denediğim yöntemler sağlığımı bozdu. Artık ne yapacağı şaşırdım. Bıçak altına yatmak da istemiyorum.” diyorsanız, metabolizmanız yavaş çalışıyor olabilir. Metabolizma yavaşlaması kilo vermeyi zorlaştırır.

Sizin öncelikle metabolizma hızlandırıcı önlemler almanız gerekiyor. Metabolizmanız hızlandığında kilo vermenizin de kolaylaştığını göreceksiniz. İşte soğan burada devreye giriyor.

Düzenli olarak soğan kürü uygularsanız metabolizmanızı hızlandıracak, vücudunuzdaki zararlı toksinlerden kurtulacak ve daha hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz. Üstelik sağlıklı bir biçimde. Peki soğan kürü nasıl hazırlanır? Soğan kürü nasıl yapılır?

Soğan Kürü Hazırlanışı

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun şifalı bitkilerle ilgili çok sayıda videolu anlatımına sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Soğan kürü tarifi de Saraçoğlu hocamızın tavsiye ettiği ve etkili sonuçlar alınan tariflerinden biri.

Bu soğan kürünü hazırlamak için orta boy bir çelik tencere, 2 tane orta boy kuru soğan ve 1 litre su gerekiyor.

Suyu çelik tencereye koyup kaynatın. Bu arada soğanların kabuklarını soyup, iri birkaç parçaya bölerek soğanları kaynayan suyun içine atın, 5 dakika kadar haşlayın ve ocağı kapatın. Tencerenin kapağı kapalı halde soğumasını bekleyin.

Soğan Kürü Uygulanışı

Hazırladığınız 1 litrelik soğan kürü yaklaşık olarak 4 su bardağı kadardır ve bir günlüktür. Soğan kürünü, sabah kalkınca aç karnına 1 su bardağı ve her yemekten 15 – 20 dakika önce 1 su bardağı olacak şekilde tüketin. Hergün için geceden hazırlayıp, gün boyunca tüketebilirsiniz. Hazırladığınız soğan kürünü 72 saat içerisinde herhangi bir nedenle tüketememişseniz kullanmayın ve yenisini hazırlayın.

Amacınız fazla kilolardan kurtulmak değil de, toksinlerden arınmaksa bu soğan kürünü 15 gün uygulamanız yeterlidir. 6 ayda bir uygulayacağınız 15 günlük soğan kürü sizi zararlı toksinlerden arındıracaktır.

Eğer kilo vermenize yardımcı olması için soğan kürü uyguluyorsanız; metabolizmanızın hızlanması ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız için bu kürü en az 6 – 8 hafta düzenli olarak devam ettirmeniz gerekir.

Dikkat edilmesi gereken nokta; bu soğan kürü hazırlandıktan sonra çok bekletilmeden tüketilmelidir.

soğan kürü Uyarı: Sitemizde bitkilerin yararları ve kullanım alanları hakkında sadece bilgiler verilmektedir, sitemizdeki yazılar bir tedavi niteliği taşımaz ve doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu arada sağlık sorunlarınızda doktora gidilmeksizin, doğrudan soğan kürünün bir tedavi yöntemi olarak uygulanması yanlıştır. Bilinçsizce soğan kürü kullanımı ya da aşırı kullanımı sonrasında rahatsızlanan kişiler olduğu da unutulmamalıdır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa ve soğan kürü kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Soğan suyu idrar söktürücü özelliği nedeniyle böbrekleri yorabilir, hatta böbreklerinize zarar verebilir. Bu nedenle internette gördüğünüz bu ve buna benzer kürleri aşırıya kaçmadan tanı ve tedavi uygulama konusunda tek yetkili kişiler olan doktorlarınıza danışarak kullanmanız tavsiye edilir. Soğan oldukça faydalı bir şifalı bitki olmakla birlikte kür şeklinde alındığında fazlası zararlıdır.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, soğan zayıflatırmı, zayıflama.
.
İlgili Yazılar:

1 yorum

  1. Soğan zayıflatıyor. Ben bunu bizzat denedim ve 6 ay gibi bir sürede 7 kilo verdim. Ama yazdığınız gibi ara ara uyguladım. Gerçi soğan yemeyi ailece çok sevdiğimiz için bol tüketiyoruz. Metabolizmayı hızlandırdığı doğru

Yorumlar kapatıldı.