Yağ Yakıcı Karbonat Çayı Tarifi – Hande Polat

Ihlamur Çayının Faydaları ve Yapılışı

Yağ Yakıcı Karbonat Çayı Tarifi – Hande Polat, alkali su ve yağ yakıcı şifalı bitkilerden, karbonat çayı tarifini ve faydalarını anlatan bir video sitemizde…

Ayrıca, ikinci videoda Diyetisyen Emine Şahin suyun nasıl alkali haline getirilebileceğini anlatıyor.

Yağ Yakıcı Karbonat Çayı Tarifi – Hande Polat

Vücudumuzun “alkali” olması, sağlıklı olmak ve yağ yakmak açısından çok önemli. Yağ birikmesine neden olan “asitik” yapı yerine, “alkalik” yapıya sahip olmak, zararlı yağ birikimlerini önlüyor. Ayrıca birçok hastalığa karşı da daha dirençli olmamızı sağlayabiliyor.

Peki, vücudumuzun ve bu amaçla da hücrelerimizin alkali yapıda olmasını nasıl sağlayacağız?

Hücrelerimizin alkali olması, yediğimiz yiyeceklerin alkali olmasına ve içtiğimiz suyun alkali olmasına bağlı. Öyleyse, beslenmemizi alkali beslenmeye göre ayarlayarak, birçok hastalıklara karşı vücudun kendini korumasına yardım etmiş oluruz.

“Alkali beslenme” adı altında toplanan bazı beslenme kuralları bu yüzden öne çıkıyor. Alkali beslenme ile, vücudumuzun alkali yapıda olmasını sağlamak mümkün. Alkali beslenme için neler yenmeli, nelerden uzak durulmalı?

Bu amaçla hazırlanan ve sitemizin çeşitli bölümlerinde sunulan alkali yiyecek listelerine ek olarak, alkali su, alkali karbonant çayı gibi bazı tarifler, öğrenilmesi gereken bilgiler arasındadır.

Aşağıdaki ilk videoda Hande Polat, alkali su ve yağ yakıcı şifalı bitkilerden, karbonat çayı tarifini ve faydalarını anlatıyor. İkinci videoda ise; Diyetisyen Emine Şahin “Su nasıl alkali hale gelir?” sorusunu cevaplıyor.

Yağ Yakıcı Karbonat Çayı Tarifi – Video:

Alkali Su Tarifi – Video:

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, hande polat tarifleri, hande polat zayıflama çayı, karbonat cayı nasıl yapılır, karbonat çayı, yağ yakıcı karbonat çayı, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: